Jak wymienić mechanizm spłukujący?

Naprawa mechanizmu spłuczki może być bardzo opłacalna pod względem możliwości oszczędności. Może ją przeprowadzić każdy, pod warunkiem, że będzie się postępować zgodnie z instrukcjami.

7

Procedura:
1. Zanim zrobisz cokolwiek innego, zakręć zawór dopływu wody znajdujący się z boku spłuczki. Spuść wodę w toalecie, następnie odkręć nakrętkę elastycznego wężyka dopływu wody za pomocą kombinerek lub właściwego klucza.

2. Zbiornik i muszla połączone są dwiema długimi śrubami. Aby je rozmontować, należy odkręcić nakrętki znajdujące się z tyłu spłuczki (od dołu).

3. Wyjmij stary mechanizm, odkręcając dużą plastikową nakrętkę u podstawy. Żeby ją odblokować, zastosuj obcęgi o zmiennym rozstawie. Usuń osad z kamienia z porcelanowej powierzchni.

4. Załóż nowy mechanizm spustowy i ustaw ruchome elementy we włąsciwym kierunku. Zawór napełniający, który znajduje się wewnątrz spłuczki, nie powinien zakłócać ich ruchu.

5. U podstawy mechanizmu umieść gumową uszczelkę. Specjalny klucz, znajdujący się w zestawie pozwala na dokręcenie śruby mocującej, jednocześnie ściskając uszczelkę, co zapewni jej wodoszczelność (zacznij ręcznie).

6. Umieść dwie nowe śruby służące do skręcenia muszli ze zbiornikiem w otworach w dolnej części spłuczki. Są one w komplecie z mechanizmem spustowym. Umieść nową, wodoodporną uszczelkę piankową w miejscu połączenia muszli ze zbiornikiem, która również jest w komplecie. Postępuj zgodnie z właściwymi wskazówkami montażu.

Zobacz również video wskazówki w poniższym klipie: