ul. Wojska Polskiego 6B, 39-300 Mielec, Polska Wyznacz trasę

Informator

Aktualności, trendy branżowe i wiele innych: Tutaj znajdziesz to wszystko!

Syfon NEO AIR z napowietrzaniem | Wirquin

Syfon z napowietrzaniem NEO AIR | WIRQUIN

Dlaczego kanalizacja wymaga napowietrzania?

Instalacja kanalizacyjna łączy wszystkie urządzenia sanitarne w jeden system i umożliwia odprowadzenie ścieków z tych urządzeń. Aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie systemu kanalizacyjnego, należy zadbać o jego odpowiednie napowietrzanie. Kanalizacja pracuje prawidłowo, jeśli we wszystkich przewodach odpływowych panuje ciśnienie atmosferyczne. Zakłócenie tej równowagi (wystąpienie nadciśnienia lub podciśnienia) powoduje złą pracę całego systemu kanalizacyjnego w budynku.

W źle działającej instalacji kanalizacyjnej podczas spłukiwania toalety lub opróżniania wanny czy innych sanitariatów ruch wody w rurze odpływowej może spowodować powstanie różnicy ciśnień. Wystąpienie podciśnienia (ciśnienie w instalacji kanalizacyjnej jest mniejsze od ciśnienia atmosferycznego) skutkuje zasysaniem wody z syfonu, opróżnieniem syfonu. W przypadku kiedy ciśnienie w instalacji kanalizacyjnej jest większe od ciśnienia atmosferycznego następuje wypychanie wody na zewnątrz syfonu tzw. „bulgotanie”. W obu przypadkach efektem końcowym jest nieprzyjemny zapach wydostający się z zasyfonowań urządzeń sanitarnych

Rozwiązaniem jest dobór odpowiedniego asortymentu instalacyjnego, tworzącego balans między ciśnieniem atmosferycznym a kanalizacyjnym. Gdy w rurach powstaje podciśnienie, zasysa ono powietrze, ale także wodę zawartą.  W syfonie warto zastosować syfon z napowietrzaniem np. Wirquin NEO AIR. Tego rodzaju syfon zastępuje instalację antypróżniową w rurach, zapobiegając w ten sposób powstawaniu zapachów i eliminując hałas w rurach. Umożliwia naturalną wentylację rur: gdy w rurach powstaje podciśnienie, membrana WIRQUIN NEO AIR otwiera się, zapewniając wentylację, zapobiegając w ten sposób zassaniu syfonu.

Montaż odpowiednich produktów pozwala na wyeliminowanie zapachów i odgłosu ssania guglgotania w rurach. Odpowiednie napowietrzanie, przy każdym ruchu wody w rurociągu wpuszczanie w kanalizację strużek powietrza. Poprzez to zmieszanie wody i odrobiny powietrza usuwa się zjawisko ssania i związane z nim konsekwencję. Montaż syfonu z napowietrzaniem rozwiąże powyższy problem.

Marka Wirquin, od ponad 40 lat jest ekspertem w dziedzinie urządzeń sanitarnych, jej  przedstawicielem na polskim rynku jest firma Tycner. W swojej ofercie Wirquin posiada najnowszą gamę syfonów zlewozmywakowych i umywalkowych nowej generacji, gwarantujących brak wycieków.  Do tej gamy syfonów zaliczamy WIRQUIN NEO.

Są to niezawodne, szybkie w montażu i czyszczeniu syfony. Są prawdziwą innowacją na rynku urządzeń do odprowadzania wody.  Zalety syfonów:

Skuteczne i łatwe w użyciu rozwiązanie.

Syfon z napowietrzaniem WIRQUIN NEO gwarantuje szczelność dzięki unikalnym uszczelkom wykonanym w technologii „Bi-injection”. Uszczelki są bezpośrednio zintegrowane z syfonem, nie ma więc ryzyka wycieku lub uszkodzenia uszczelek.

Oszczędność czasu montażu dla profesjonalistów.

WIRQUIN NEO jest szybki i łatwy w montażu dzięki opatentowanej funkcji Quick-safe*: nakrętka o ¼ obrotu zapewnia gwarantowaną szczelność i natychmiastowy montaż bez użycia narzędzi.

Unikalne wzornictwo.

Produkt zaprojektowano tak, aby podkreślić wizualnie jego zalety: widoczność czerwonych złączy, ergonomiczna funkcja Quick Safe oraz dyskretna, ale widoczna funkcja Air System.

Rozwiązanie 2 w 1: Air System.

Syfon jest również dostępny z opatentowaną funkcją Air System, innowacyjną opcją, która wyrównuje podciśnienie w syfonie, aby zapobiec powstawaniu nieprzyjemnych zapachów i tłumić hałas w rurach. Rura jest naturalnie wentylowana dzięki otwieraniu membrany przy każdym podciśnieniu, co zapobiega zasysaniu wody z odstojnika.

Nasze Marki